دستگاه CNC چیست؟

ماشین جوشکاری CNC

در صنعت جوشکاری، ایده پذیرفته شده عمومی این است که سیستم های خودکار یک پایان دقیق تر از سیستم های جوشکاری دستی سنتی ایجاد می کنند. جوشکاری CNC اطمینان حاصل می کند که هر جزء فرآیند جوشکاری مهره تنظیم و کنترل شده باشد تا نتایج یکنواخت را ارائه دهد.

در حالی که جوشکاری دستی می تواند به شما یک سطح مناسب از دقت بدهد، هنوز هم فضایی برای خطای انسانی وجود دارد. با این حال، این به معنای این نیست که ماشین های خودکار CNC برای تمام پروژه ها مناسب تر هستند.

یک سیستم CNC (کنترل شده با رایانه) یک سیستم خودکار است که عملیات ابزار بسیار پیچیده و مرتبط را در یک دنباله از پیش برنامه ریزی شده انجام می دهد، برای ساخت قطعات با استانداردهای بسیار دقیق.

ماشین های CNC سرعت کار بسیار بالایی را نشان می دهند، کارآمد هستند و قابل تنظیم بر اساس نیازهای شما هستند. خواه شما نیاز به یک تولید طولانی یا کوتاه داشته باشید، ماشین های خودکار CNC بدون دردسر کار می کنند تا دقت بالایی را ارائه دهند.

جوشکاری خودکار CNC برای طیف گسترده ای از پروژه ها مناسب تر است. هر بخش از فرآیند جوشکاری CNC توسط رایانه کنترل می شود برای نتایج قوی و ماندگار.

برخی از دلایلی که ماشین های خودکار باید گزینه مورد علاقه شما برای یک پروژه آینده باشند عبارتند از :

بالاترین سرعت جوشکاری : ماشین های خودکار CNC قادر به جوشکاری حدود 60 مهره در هر دقیقه هستند.

دقت بیشتر : ماشین های CNC نرخ دقت بیش از +/- 0.15 میلی متر را ارائه می دهند، که همه حوزه های خطا را حذف می کند.

جوشکاری یک سطح بزرگتر:  از آنجا که ماشین های CNC خودکار هستند، شما می توانید حدود 3000 × 2000 میلی متر را جوش دهید.

قابلیت استفاده از قطعات چندگانه: برای رسیدن به نرخ دقت بالاتر، شما می توانید از چندین قطعه برای یک کار استفاده کنید تا تولید را بیشتر کنید.

علاوه بر این، ماشین های CNC یک راه حل سودآورتر هستند. برخی از ماشین های CNC برای ماشین کاری سنگین مناسب هستند، در حالی که برخی دیگر، مانند یک CNC رومیزی، پردازش مکرر را انجام می دهند و وظایف کوچک را نظارت می کنند. بدون توجه به اندازه ماشین CNC ، خودکارسازی تولید طولانی تر را تضمین می کند، که منجر به کاهش بار کاری بر روی کارکنان متخصص شما می شود.

بر خلاف آنچه که اکثر مردم باور دارند، ماشین های CNC نیاز به سطح نسبتا پایینی از مهارت برای عملیات دارند. یک اپراتور می تواند چندین ماشین CNC را به طور همزمان نظارت کند، بر خلاف ماشین کاری سنتی، که نیاز به حداقل یک اپراتور ماهر دارد.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید